Lokma Dökümünde Dikkat Edilecekler

Lokma Dökümünde Dikkat Edilecekler

Lokma tatlısı evde yapımı oldukça kolay bir yiyecektir. Buna rağmen çoğu insan bu akşam yemekten sonra lokma yeriz deyip te bu tatlıyı yapmazlar.

Lokma Dökümünde Dikkat Edilecekler

Çünkü lokmanın bir misyonu vardır. Lokma insanların belirli günlerinde diğer insanlarla duygularını paylaşmak için bir araç olarak kullanılmaktadır. Geçmişten gelen bu gelenek daha sonra bazı tatlıcıların araya girmesi ile farklı bir yöne evrilmiştir.

İlk defa İzmir’de çıkması ve sonrasında diğer şehirlere yayılan bu işi yapan insanlara İzmir lokmacı denmektedir. Sadece lokma dökümü işi yapan bu insanlar babadan oğula geçen bir mesleğin sürdürücüleridir.

Lokma yapımının bütün inceliklerine hakim olup yüzlerce kişilik lokma dökümlerinde dahi sıfır hata ile çalışmaktadırlar.

İzmir lokma dökümünde dikkat edilecek işlemler bellidir. İlk olarak iyi bir ustanızın olması gereklidir. Hangi malzemeyi ne kadar kullanacak, ocağın ısısının nasıl ayarlanacağını ezbere bilecek, şerbetin kıvamının nasıl olması gerektiğini çok iyi bilmek zorundadır. Bunu da ancak iyi bir ustanın yanında yetişmiş ise yapabilir.

Lokma Dikkat

İyi bir lokma dökümünde dikkat edilecek bir diğer hususta kullanılan malzemenin tazeliği ve kalitesidir. İşe yeni başlayan bir çok firma pazarda kendilerine bir yer bulabilmek için kalitesi ile değil fiyatı ile var olmaya çalışmaktadır.

Lokma Dökümünde Dikkat Edilecekler

Bunun sonucunda da düşük kaliteli ürünleri lokma yapımında kullanmakta ve düşük bir İzmir lokma fiyatı verebilmektedirler.

Fakat ortaya çıkan ürün hiçbir şeye benzememektedir.  
Kendilerine bir araç ayarlayarak ben lokmacıyım diyen bu insanların yaptıkları işler hayırsever vatandaşlarımızı hüsrana uğratmaktadır.

Çünkü gönlünden geçeni yansıtması için verdiği paranın boşa gitmesi insanların üzülmesine neden olmaktadır. Hele bu firmaların yapmış olduğu İzmir saray lokma tatlısı tam anlamı ile bir fiyasko olmaktadır.

Ankaralokma.com firması düzgün üretimi ve lezzetli lokmaları ile başkentte adından sıkça söz ettireceği düşünülmektedir.

Tarih : 2016-11-11
İsminiz Soyisminiz

Firmanız

Web

Telefonunuz

Şehir

Görüşünüz