İzmir Lokma Geleneği Yayılıyor

İzmir Lokma Geleneği Yayılıyor

Lokma tatlısını ülkemizde bilmeyen yok gibidir. Fakat İzmir’de yapılışı ve dağıtılışı diğer yerlerden farklı bir özellik göstermektedir.

İzmir Lokma Geleneği Yayılıyor

İzmir’de lokma ne dükkânlarda yapılıp satılan ne de evlerde yapılan bir tatlı değildir.

Evlerde yapılıp başka insanlara dağıtılan bir geleneğin devamı şeklinde oluşmaktadır. Evlerin ve ailelerin yapısının değişmesi ile birlikte evlerde yapılamayan lokma tatlısı bu işi yapan insanlar tarafından yapılmaya başlanmıştır.

Lokma tatlısının bu şekilde yapılması beraberinde ona olan ilgiyi de arttırmış ve herkes tarafından dağıtımı yaptırılmaya başlanmıştır. Bu kadar yoğun bir üretimi ve dağıtımı onun İzmir lokma diye anılmasındaki en büyük etkendir. Elbette hafif ve lezzetli oluşunun da etkisi göz ardı edilemez. Bu şekli ile Ankara’da sunulmaya başlanması biz İzmirli lokmacıları oldukça memnun etmektedir.

Geleneksel Lokma

Ankara’da geleneksel lokma dağıtılmasında en büyük etken hem İzmir lokmacı firmalarının başarısı hem de insanların paylaşım duygularının yükselmesidir.

İzmir Lokma Geleneği Yayılıyor

İzmir’de kökeni tatlıcılık ve fırıncılık olan insanların bu işe yönelmesi ile başlamış olan geleneksel lokma sektörü büyümüş ve devasa bir sektör haline gelmiştir.

Yakın zamanda Ankara’da bir lokma sektörü oluşması söz konusu değildir belki ama bir beş yıl içerisinde bir sektörden bahsedebilir hale gelebiliriz.

İzmir’de oluşan geleneksel lokma sektörü incelemeye değer bir durumdur. Çünkü sektörün içerisinde bu işi yıllardan beri yapan insanlar olduğu gibi bu işe yeni başlamış firmalarda mevcuttur.

Bu durum ister istemez İzmir lokma fiyatı konusunda oldukça farklı rakamların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken kaç kişilik lokma ve hangi malzemeler kullanılmaktadır.

Biz bütün ürünlerimizde her zaman için en iyi malzemeleri kullanmakta ve hayırsever vatandaşlarımıza en uygun rakamlarla hizmet etmeye çalışmaktayız. Başlıca ürünlerimiz İzmir saray lokma, helva dökümü, pilav ve aşure dağıtımı gibi hizmetler vermekteyiz. ankaralokma.com firmasına başarılar dileriz.

Tarih : 2016-12-06
İsminiz Soyisminiz

Firmanız

Web

Telefonunuz

Şehir

Görüşünüz