Ankara Lokma Dökümü

Ankara Lokma Dökümü

Ankara lokma dökümü deyimi lokma tatlısının yapılırken hamurun sıcak yağa bırakılmasından dolayı ortaya çıkmıştır.

Ankara lokma dökümü

Daha çok İzmir’e özgü gibi gözükse de tüm ülkede kullanılan bir deyimdir. Lokma tatlısı çok sık olmasa da İstanbul’da, sevabına yaptırmaya başlamışlardır.

Ankara’da İstanbul’a göre biraz daha yoğun olarak yapılmaktadır. Lezzetli ve hafif bir tatlı olması çok fazla bir maliyet gerektirmemesi yüzünden hayır işlerinde en çok tercih edilen ikram şeklidir.

Ankara lokma dökümü her tatlıcının yapabileceği bir iş değildir. Hamurun hangi unlardan daha iyi olduğundan tutun da hangi oranda sulandırılması gerektiğine kadar pek çok ufak tefek püf noktası bulunmaktadır.

Uzun bir süre lokma tatlısı yapıyor olmak bu işte önemli bir avantaj olmakta unda veya şekerdeki ufak bir farklılığı hemen fark edip ona göre önlem alınmaktadır.

Eğer sokakta veya  bir araba içerisinde koca bir kazanda pişen lokmaları görürseniz hijyen detaylarına dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Bu işi yapan firma sayısı çok fazla olmamasına rağmen pek çok işkolunda olduğu gibi bizde de bir anda işkolunda faaliyet gösterenlerin sayısı artabilmektedir.

Lokma Dökümü

Basit gibi gözüken Ankara lokma dökümü işinin kalitesini koruyabilmek siz tüketicilerin görevidir.

Ankara lokma dökümü

İyi yapan firmaları tavsiye ederek en önemli görevi yerine getirmiş olmaktasınız.
Ankara’da bütün nişan, sünnet ve cenaze törenlerinizde misafirlerinize ikram edebileceğiniz lezzetli ve hafif bir tatlı olarak sunabilirsiniz.

Üstelik sizin için bütün işleri biz yapıyoruz ne bulaşık derdiniz var ne de zaman derdiniz siz sadece konuklarınızla ilgilenin gerisini biz halledelim.

İş yeri açılışında da lokma döktürebiliri ve yüzlerce insanın hayır duası ile işinize başlamak istemez misiniz?

Ankara lokma işletmemizin, Ankara lokmacı uzman personeli, Ankara lokma dökümü temiz ve sağlıklı bir şekilde istediğiniz yer ve zamanda çok ekonomik bir şekilde gerçekleştirilmektedir.Bize Ankara lokma telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Ankara lokma dökümü