Helva Dökümü

Helva Dökümü

Helva Türk mutfağında çok eskilerden beri yapılıp tüketilen güzel bir tatlıdır.

Helva dökümü ise İzmir’de sıkça rastlanılan lokma tatlısı dağıtımına alternatif farklı bir tat olması sebebi ile düşünülmüş dağıtıma verilen isim de dökmek olmuştur.

Helva dökümü

Helva tüm Ortadoğu’da görülen bu coğrafyaların bir tatlısıdır.

Temelde irmik unu, şeker ve yağ ile yapılan basit bir tatlıdır. Bölgeye göre ufak tefek farklılık gösterse de temeli yukarda saydığımız malzemeler oluşturmaktadır.

Yurdumuzda ise bazı yerlerde tahinle yapılan türüne rastlamak olasıdır.

Ülkemizde helva dökmek için o kadar çok bahane yaratılmıştır ki helva yapımını gören bir kişi hemen ne oldu diye sormaktadır.

Birisi öldüğünde ve ya birisi doğum yaptığında, baharın gelişini kutlayanlar, bir dileği yerine gelenler, çocuğu üniversiteyi kazananlar, bir işe başlayanlar daha sayamayacağımız pek çok neden ile helva dağıtmak adet olmuştur. Bu da ülkemiz insanlarının ne kadar çok paylaşma duygusunun olduğunun göstergesidir.

Ankara Hayra Helva

Eskiden beri uygulanan yöntemde evlerde yapılan tatlının küçük tabaklar vasıtası ile hayra helva dağıtılması esası güdülmüştür.

Helva dökümü

Teknolojideki gelişmeler ile birlikte bizim de sahip olduğumuz araçlar sayesinde istenilen yerde çok büyük miktarlarda hayra helva dökümü mümkün olmaktadır.

Firmamız Ankara halkına sağlıklı ve leziz hayra helva sunmak için gereken tüm koşulları sağlamaktadır.

Ankara’da son dönemlerde özellikle yeni bir iş yeri açılışında helva dökümü tercih edilen bir hayır işleme şekli olarak göze çarpmaktadır.

Açılacak mağaza ya da ofisin önünde son model araçlarımız ile sağlıklı ve lezzetli helva üretip plastik malzemeler ile dağıtımını gerçekleştirmekteyiz.

Firmamızın üretmiş olduğu helvanın son derece leziz olmasının sebebi kullanılan malzemenin kaliteli olmasındandır.

Bırakın insan sağlığına kötü etkide bulanabilecek glikoz şurubu gibi malzemeleri kullanmayı sürekli olarak birinci sınıf yağ, şeker ve irmik kullanılmaktadır.

Ankara helva dökümü yılların verdiği deneyimle üretilip, güler yüzlü ve eli çabuk personelimiz tarafından dağıtımı gerçekleştirilmektedir.

Hem üretimin bütün aşamalarında hem de halka dağıtımı sırasında temizliğe çok önem verilmektedir. Şirketimizin tüm hizmetlerine, Ankara lokma çalışma ekibinize, Ankara lokmacı göz atabilir, dilerseniz Ankara lokma telefon numaralarımızdna daha fazla bilgi, teklif alabilirsiniz.

Helva Dökümü